Silikon medyczny

 

Misją Intiminy jest dostarczanie kompleksowej gamy produktów i informacji odpowiadających stylowi życia współczesnych kobiet. Wszystkie nasze produkty zostały stworzone w zgodzie z najwyższymi międzynarodowymi standardami jakości i bezpieczeństwa. W celu poszanowania oraz utrzymania zdrowia kobiety i jej naturalnej równowagi.

 

Czym jest silikon medyczny?

 

Silikon od dawna rewolucjonizuje świat medyczny. Kojarzy się głównie z chirurgią estetyczną – to dzięki niemu kobiety mogą powiększać piersi. Jednak okazuje się, że materiał ten ma o wiele więcej zastosowań. Używany jest jako substancja powlekająca w produkcji tabletek, można go spotkać w soczewkach kontaktowych, jak również zapewnia pielęgnację blizn polegającą na zmniejszeniu jej widoczności, wygładzeniu i rozjaśnieniu. Coraz częściej można go zauważyć również w kosmetykach, np. jako składnik szamponów czy odżywek do włosów. Co ciekawe jest materiałem używanym także w przemyśle spożywczym. Produkty przechowywane w naczyniach posiadających silikon medyczny nie zmieniają smaku ani zapachu i nie tracą żadnych wartości odżywczych.

To wszystko silikon medyczny zawdzięcza swoim wyjątkowym właściwościom m.in. rozciągliwości, która jest podobna do elastyczności skóry człowieka. Inne cechy to nieograniczona przepuszczalność tlenu, opóźnianie procesu utraty wilgoci, tworzenie przez silikon bariery dla bakterii czy czynników zewnętrznych i nie przenikanie przez naskórek. Charakteryzuje się również doskonałą biokompatybilnością, która oznacza, że materiał jest dobrze tolerowany przez ludzki organizm. Silikon nie truje – jest nietoksyczny, nie powoduje alergii.

 

Dlaczego silikon medyczny to idealny materiał na kubeczki menstruacyjne?

 

Jest on całkowicie bezpieczny dla zdrowia, nie zaburza naturalnego pH. Nie uczula i nie wchodzi w reakcje chemiczne z ciałem. Zastosowanie silikonu medycznego powoduje, że utrzymanie kubeczka w czystości jest proste i nie wymaga dużego nakładu finansowego czy czasu. W trakcie trwania miesiączki wystarczy, że przepłuczesz go wodą – bakterie nie są w stanie utrzymać się na gładkiej powierzchni. Ponadto istotna jest jego elastyczność, dzięki czemu kubeczek menstruacyjny doskonale dostosowuje się do anatomicznych kształtów ciała.

Dlatego też warto zamienić podpaski i tampony na kubeczki menstruacyjne. Wykonane w 100% z bezpiecznego silikonu medycznego są ekologiczne, przyjazne dla środowiska. Ich skład ma pozytywny wpływ także na zdrowie. Wielokrotnego użytku, starczają nawet na kilkanaście lat, tym samym redukując ilość produkowanych śmieci. Jest to dobra inwestycja nie obciążająca co miesiąc także portfela.

 

Intimina dokłada wszelkich starań, aby produkty wykonane były z najlepszych materiałów. Przede wszystkim są bezpieczne, więc nie musisz się obawiać – z troską o Wasze zdrowie zostały odpowiednio przebadane w sterylnych warunkach.

 

#kobietyintyminy
#girlsnowageneracja
Odwiedź nas na Instagramie

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.