Mięśnie Kegla a nietrzymanie moczu


co zrobić, żeby odzyskać kontrolę?

MIĘŚNIE KEGLA A NIETRZYMANIE MOCZU – CO ZROBIĆ, ŻEBY ODZYSKAĆ KONTROLĘ?

Wiesz, co to mięśnie Kegla? Pewnie słyszałaś o tym, że mięśnie dna miednicy, zwane mięśniami Kegla, działają jak rusztowanie dla zlokalizowanych w podbrzuszu narządów. Od sprawności mięśni Kegla zależy nie tylko powodzenie w walce z wysiłkowym nietrzymaniem moczu, ale też Twoja satysfakcja seksualna. Chcesz wiedzieć, w jaki sposób INTIMINA może pomóc Ci zadbać o kondycję mięśni dna miednicy? Poznaj naszego trenera mięśni Kegla.

Co da Ci trener mięśni Kegla i kiedy jest potrzebny? Mięśnie dna miednicy to delikatna struktura, którą mogą osłabić takie okoliczności jak poród, choroby lub nadwaga. Niestety, wątłe mięśnie Kegla mogą prowadzić do nietrzymania moczu i problemów z odczuwaniem satysfakcji seksualnej. Widzisz u siebie pierwsze objawy spadku kondycji mięśni dna miednicy? Nie czekaj i zacznij trenować jak najszybciej! Zobacz, co przygotowała dla Ciebie INTIMINA.

MIĘŚNIE DNA MIEDNICY – KIESZONKOWY TRENER PERSONALNY

Trener mięśni Kegla od Intiminy, podobnie jak kubeczek menstruacyjny, jest wykonany z silikonu klasy medycznej. Dzięki temu jest to produkt całkowicie bezpieczny dla wrażliwego środowiska pochwy, a także łatwy w czyszczeniu i przechowywaniu.

Do wyboru masz urządzenie KegelSmart™ oraz zestaw klasycznych kulistych ciężarków –Laselle™. Urządzenie poprowadzi Cię przez trening mięśni Kegla automatycznie, sygnalizując kolejne powtórzenia wibracjami. Jeśli z kolei ćwiczysz przy pomocy ciężarków, możesz sama kontrolować poziom trudności, dobierając ilość i konfigurację kulek.

Ćwiczenia są niezwykle proste – wystarczy, że będziesz zaciskać mięśnie dna miednicy na trenerze umieszczonym w pochwie przez coraz dłuższą chwilkę i z coraz większą siłą. Regularny trening sprawi, że już po kilku dniach zauważysz postępy!

Po ćwiczeniach i przed każdą aplikacją koniecznie opłucz trenera mięśni Kegla. Pamiętaj, że produkty z silikonu klasy medycznej wymagają odpowiedniej higieny. Dedykowane płyny do płukania produktów INTIMINA znajdziesz w naszym sklepie, w zakładce akcesoria.

 

NIETRZYMANIE MOCZU, OSŁABIONE DOZNANIA INTYMNE – CZY TRENER MIĘŚNI KEGLA MOŻE POMÓC?

Jakie korzyści płyną z treningu mięśni dna miednicy? Wspomnieliśmy, że ćwiczenia mięśni Kegla to świetne remedium na wysiłkowe nietrzymanie moczu. Ale to nie koniec plusów! Jeśli od czasu porodu masz wrażenie, że Twoja pochwa jest zbyt luźna, a zbliżenia intymne nie sprawiają Ci już radości, trener mięśni Kegla pomoże Ci odzyskać zdrowie i satysfakcję. Wystarczy kilka minut treningu dziennie, a nietrzymanie moczu i inne nieprzyjemne objawy osłabienia mięśni dna miednicy będą stopniowo ustępować!

Samodzielne ćwiczenia mięśni Kegla mogą być też świetnym uzupełnieniem terapii uroginekologicznej lub przygotowaniem do zdrowej ciąży. Nawet jeśli dziś nie masz problemów z prawidłowym napięciem pochwy, trening pozwoli Ci zapobiec późniejszym spadkom kondycji mięśni dna miednicy. Zależy Ci na zdrowiu i radości z intymnych zbliżeń? Zadbaj o to już dziś!

NTM

INNOWACYJNY

TRENER