Seks bez stresu podczas miesiączki z kubeczkiem Ziggy Cup

 

Dziewczyny, jestem pewna, że sfera intymna podczas miesiączki to nadal temat tabu, który wywołuje bardzo dużo emocji. Na szczęście żyjemy w czasach, gdy to, czy będziemy aktywne seksualnie, mając jednocześnie okres, zależy wyłącznie od nas i naszych partnerów lub partnerek. Wiem jednak, że przy tak intymnym temacie każda z nas ma wiele pytań i rozterek, które warto rozwinąć, zanim zdecydujemy się na ostateczny krok. Rozprawmy się ze wszystkimi wątpliwościami!

 

Czy stosunek podczas okresu jest bezpieczny dla zdrowia?

Spotkałyście się kiedyś z mitem, że połączenie okresu i seksu może być dla nas niebezpieczne? Lekarze jasno mówią, że nie ma żadnych przeciwwskazań, żeby oddawać się przyjemności w tym czasie. W trakcie stosunku jesteśmy bardzo podniecone i rozluźnione, a dotyk działa kojąco na nasze ciało, co powoduje, że łatwo nam się zrelaksować. Ale relaks sam w sobie to nie jedyna korzyść. Miewacie czasami bolesne miesiączki? Jeśli tak, to na pewno zainteresuje was, że zbliżenia podczas okresu mogą działać przeciwbólowo. Niestety nie ma gwarancji, że tak zadziałają na każdą z nas, ale zawsze jest nadzieja.

Czas na kwestię podnoszącą komfort dla zdecydowanych. Dziewczynom, które nie mają problemu z ewentualnym pobrudzeniem pościeli, zazwyczaj w ramach zwiększenia wygody wystarczy podłożenie ręcznika pod pupę i wybranie jednej ze standardowych pozycji, a potem można oddać się przyjemności.

 

Blokada psychiczna – Ziggy Cup doda nam odwagi 

Co jednak w sytuacji, gdy chcemy kochać się podczas okresu, ale nie czujemy się komfortowo ze świadomością, że druga strona będzie miała kontakt z naszą krwią? Albo odwrotnie, co wtedy gdy nasz partner lub partnerka mają opory?

Nie martwcie się, jest na to sposób! Jakiś czas temu poznałam kubeczek menstruacyjny Ziggy Cup, z którym możemy uprawiać seks. Jak każdy kubeczek jest wielokrotnego użytku i powinien nam służyć aż do 2 lat. Jego niestandardowa budowa sprawia, że kubeczek zbiera naszą krew miesiączkową, ale też nie trzeba go wyjmować, gdy dojdzie do stosunku. Wspomniany kubeczek na początku przeraził mnie swoim rozmiarem i założę się, że też macie mieszane uczucia, ale spokojnie, okazuje się, że jego aplikacja jest bardzo prosta, a cała konstrukcja dokładnie przemyślana. Podwójna krawędź skutecznie zapobiega przeciekaniu, więc nie musimy się niczym martwić. Jeśli obawiacie się o doznania Waszych partnerów to zdradzę Wam, że podczas stosunku w wielu pozycjach mężczyzna nie jest w stanie go wyczuć, co niepodważalnie podnosi komfort obu stron.

Zostaje jeszcze kwestia miesiączki i innych łóżkowych aktywności. Oprócz klasycznej penetracji, Ziggy Cup doskonale sprawdzi się w sytuacjach, gdy mamy ochotę na  zbliżenia oralne lub różnego rodzaju pieszczoty, które zazwyczaj podczas okresu budzą nasze wątpliwości ze względu na higienę.

 

Kubeczek to nie wszystko

Możliwości, jakie daje Ziggy Cup będą dla wielu z nas idealnym połączeniem, ale musimy pamiętać, że kubeczek nie zrobi za nas wszystkiego. Nie jest on środkiem antykoncepcyjnym, więc zawsze należy pamiętać o dodatkowym zabezpieczeniu. Pamiętajcie też, żeby nigdy nie wierzyć w miejskie legendy o tym, że podczas miesiączki nie można zajść w ciążę. Na koniec wróćmy jeszcze raz do zdrowia, jeśli nie mamy 100% pewności czy na nic nie chorujemy i czy osoba, z którą uprawiamy seks jet zdrowa, zawsze używajmy prezerwatywy i maseczek oralnych.  

 

 

Mam nadzieję, że teraz seks podczas miesiączki nie jest już dla was jednym z tych strasznych tematów. Jeśli macie jeszcze jakieś wątpliwości czy pytania piszcie o nich w komentarzach. Jestem też bardzo ciekawa co o tym wszystkim sądzicie i, czy wiedziałyście o istnieniu Ziggy Cup?

 

#kobietyintyminy
#girlsnowageneracja
Odwiedź nas na Instagramie

One response to “Seks bez stresu podczas miesiączki z kubeczkiem Ziggy Cup

  1. Czy kubeczek ziggy cup nadaje się tylko dla kobiet o nisko osadzonej szyjce macicy czy dla kobiet o innej budowie też? W opisie jest informacja , że jest to kubek uniwersalny. W komenatrzach internetowych jest dużo o informacji o możliwości przeciekania. A koszt kubka jest dość wysoki. Proszę o więcej informacji

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.