Mięśnie dna miednicy

Ciąża, poród czy zmiany hormonalne podczas menopauzy mogą przyczynić się do osłabienia sprawności mięśni dna miednicy, które wspierają narządy wewnętrzne. Przede wszystkim kontrolują pęcherz i funkcje jelit. Bezpośrednio wpływają na przyjemność i komfort podczas intymnych zbliżeń. Tzw. mięśnie Kegla ma każda z nas. Troska o nie powinna być naszą podstawą. Powinnyśmy poświęcać im uwagę oraz czas mniej więcej tak samo, co przy regularnych ćwiczeniach fitness i dbanie o nienaganną figurę. Dobra kondycja mięśni Kegla to nie tylko łatwiejsze porody czy szybki powrót do formy po ciąży, ale to także bogatsze życie erotyczne. Jednak to przede wszystkim zapobieganie chorobom kobiecym, takim jak nietrzymanie moczu.


Jak poznać czy Twoje mięśnie dna miednicy są osłabione?


Mięśnie dna miednicy, aby wykonywać swoją funkcję prawidłowo muszą być sprawne – silne i elastyczne. Osłabione są nadmiernie rozluźnione lub rozciągnięte, więc nie są w stanie wygenerować odpowiedniej siły skurczu. Najczęstsze symptomy to gubienie moczu podczas podskoków, kichania, kaszlu czy dźwigania. Uczucie ciągłego parcia na mocz, również ciężkości lub ucisku w pochwie. Może występować ból w dolnym odcinku kręgosłupa lub okolicy stawów krzyżowo-biodrowych.

Dlatego zadbajcie o swoje mięśnie dna miednicy i wzmacniajcie je systematycznie. Pomogą Wam w tym ciężarki Laselle oraz KegelSmart – Wasz trener osobisty. Pomogą Wam skutecznie uzyskać siłę mięśni w łatwy i wygodny sposób. Dokładnie tak samo jak podczas ćwiczeń na siłowni, by każdy trening był efektywny.

 

Laselle

Zestaw Laselle to trzy ciężarki o różnej wadze. Dają Twoim mięśniom możliwość zaciskania się wokół niego, tak by pomóc nauczyć Cię właściwej techniki napinania oraz unoszenia. Mogą być użyte pojedynczo lub w połączeniu, co daje możliwość ćwiczeń w 6 różnych kombinacjach. Dodatkowo wraz z poprawą sprawności możesz zwiększać obciążenie progresywnie, by każdy kolejny trening był bardziej efektywny.

Kuleczki zostały wykonane z najwyższej jakości materiału – bezpiecznego dla ciała silikonu klasy medycznej, zapewniającego higieniczny trening. Spersonalizowane ćwiczenia pozwalają zacząć od wagi, która najlepiej pasuje do Twojego obecnego poziomu siły. Łatwe oraz wygodne w użyciu, do 6 wagowych kombinacji, dzięki czemu szybko zobaczysz i poczujesz wyniki pracy.


KegelSmart

KegelSmart to Twój doskonały trener mięśni dna miednicy. Został opracowany przy współpracy z ginekologami. Wykonany z delikatnego silikonu klasy medycznej. Nowoczesny wygląd – kobiecy kolor, dopasowany kształt, niewielki rozmiar, ale za to wielkie efekty. Wyznacza siłę skurczu na 5 poziomach – od bardzo słabych do bardzo mocnych, pozwalając śledzić ich postępy. Automatycznie określa czas trwania i rytm ćwiczeń, aby zapewnić, że program jest odpowiedni dla Ciebie za każdym razem. Dzięki niemu uświadomisz sobie gdzie znajdują się mięśnie dna miednicy i nauczysz się nad nimi panować. Wystarczy, że poświęcisz na trening 5 minut dziennie: włącz Kegel Smart, zaaplikuj, zaciskaj mięśnie podczas wibracji, a rozluźniaj gdy ustają. Urządzenie wyłączy się automatycznie gdy cykl ćwiczeń się skończy.


Regularne ćwiczenia mięśni dna miednicy wzmacniają je, przez co pomagają pozbyć się dolegliwości takich jak, np. nietrzymanie moczu i zmniejszają prawdopodobieństwo pojawienia się jej w przyszłości.
Zadbaj o swoje mięśnie Kegla już dziś!

*W zależności od własnych możliwości i siły mięśni u każdej z Was postęp będzie widoczny w innym, indywidualnym tempie. Ważne jest, aby wykonywać je na własnym poziomie osobistego komfortu.

 

#kobietyintyminy
#girlsnowageneracja
Odwiedź nas na Instagramie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.