Mam okres. I co z tego?

Menstruacja to objaw naturalny i przeważnie nie ma nic nadzwyczajnego w fakcie, że towarzyszą jej różne dolegliwości. Niemal każda z nas jest wtedy w gorszej formie – nie są to nasze najlepsze chwile w miesiącu. Możemy być osłabione, zmęczone, nie mieć ochoty wychodzić z domu, ma prawo boleć nas brzuch. W dodatku te kąśliwe uwagi ze strony innych osób „O co Ci chodzi? Masz okres?”. Trzeba pozbyć się stereotypowego myślenia o miesiączce i wiszącego nad nią tematu tabu. Podczas okresu mamy prawo czuć się gorzej. A na zaczepki najlepiej reagować mówiąc wprost o sytuacji, zatykając tym samym usta rozmówcom.

Jednak jak polubić menstruację, by ją przetrwać?

 

Wrzuć bardziej na luz

Nigdzie nie wyjdziesz, bo masz okres? Czasy zamykania się w domu podczas „tych” dni na szczęście już minęły. Nie musisz się ograniczać z powodu miesiączki. Wręcz przeciwnie! Dbaj o przyjemności, nawet te drobne i nie rezygnuj z aktywności fizycznej. Basen? Czemu nie – korzystnie wpływa na nasz organizm i samopoczucie.

 

Zadbaj o swoje codzienne menu

Jadaj regularnie posiłki, jednak zwiększ ilość warzyw i owoców, ale unikaj tych wzdymających jak, np. kapusta, warzywa strączkowe. Wprowadź do diety naturalne środki moczopędne jak chociażby natkę pietruszki czy rzeżuchę. Pij często jogurt, maślankę – regulują pracę przewodu pokarmowego. Zmień tłuszcz zwierzęcy na roślinny. Możesz również zażywać olej z wiesiołka dwuletniego czy witaminę B6.

Natomiast ogranicz picie kawy i napojów gazowanych. Na ten czas lepiej też odstawić palenie papierosów czy alkohol.

 

Ciekawe nazwy

Menstruacja w mowie potocznej to słowa i wyrażenia, które wykazują się dość sporą fantazją. I stosują je dziewczyny na całym świecie, jak np. „Aunt Flo”. Ty również wymyśl swoją nazwę. W zabawę możesz wciągnąć przyjaciółkę, mamę czy siostrę.

 

Wybierz kubeczek menstruacyjny

Z myślą o Was stworzyliśmy produkty oraz dzielimy się wiedzą na ich temat po to, by okresy były o wiele łatwiejsze. Wielokrotnego użytku kubeczki menstruacyjne Intimina charakteryzują się niewielkim kształtem, wytrzymałością, elastycznością i łatwym użytkowaniem. Ich rozmiar i kolory sprawią, że miesiączka nie będzie się już kojarzyć ze wstydliwym tematem!
Zapewniają ochronę nawet do 12 godzin (w zależności od obfitości krwawienia).Wyjątkowo wygodne, dopasowują się do kształtu kobiecego ciała. Niektóre modele kubeczków menstruacyjnych można zwinąć i zamknąć w opakowaniu wielkości balsamu do ust. Dzięki czemu możesz go zabrać wszędzie! Koniec z noszeniem całego zapasu szkodliwych tamponów czy podpasek w zagraconej torebce! Od teraz Twój okres już nigdy nie będzie kłopotliwy.

 

Miesiączka to nie jest wstydliwy temat, a naturalna rzecz, która jest częścią życia kobiety. Więc nie wstydź się siebie, nie wstydź się być kobietą. Czujesz się źle, „inna”, „nieświeża” i w dodatku ten strach, że ktoś się zorientuje, bo to żenujący sekret? Nigdy więcej! Nie chcemy, by okresy stanowiły niedogodność. Kubeczki menstruacyjne są po to, aby uratować Twój dzień, ubrania, także finanse i samopoczucie.

#kobietyintyminy
#girlsnowageneracja
Odwiedź nas na Instagramie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.