Jak żyć bardziej ekologicznie?

Dla wielu osób chcących ograniczyć ilość produkowanych odpadów zasada zero waste może się wydawać trudnym celem do osiągniecia. Jednak dzięki pewnym zmianom, Twoje otoczenie może stać się bardziej bezśmieciowe. Jak się okazuje produkty higieniczne takie jak podpaski i tampony stanowią nie tylko problem pod względem swojej szkodliwości, ale coraz bardziej także ze względu na odpady.  Zaśmiecanie wód tworzywami sztucznymi narasta. Musimy szybko reagować inaczej ilość plastiku w środowiskach morskich przewyższy ilość ryb czy innych stworzeń.

W ciągu swojego życia jedna kobieta zużywa średnio kilkanaście tysięcy podpasek i tamponów – to przekłada się na dużą liczbę odpadów. Te środki higieniczne kończą na wysypiskach śmieci lub są zrzucane do oceanu, a aplikatory z tworzyw sztucznych mogą rozkładać się setki lat. Na szczęście istnieje ekologiczna alternatywa, na którą warto przejść – kubki menstruacyjne! To idealny pierwszy krok w ekologiczny styl życia.

Dlaczego powinnaś zamienić podpaski i tampony na kubeczek menstruacyjny?

Wielokrotnego użytku kubeczek starcza nawet na kilkanaście lat redukując ilość produkowanych odpadów. Wykonany w 100% z bezpiecznego silikonu medycznego, zatem jego skład ma pozytywny wpływ nie tylko na zdrowie, ale także jest przyjazny dla środowiska. To dobra inwestycja nie obciążająca co miesiąc portfela. Co ważne kubeczek menstruacyjny gromadzi krew zamiast ją absorbować, więc nie zaburza równowagi i nie powoduje wysuszenia.

Planeta Ziemia jest domem dla nas wszystkich, dlatego powinnyśmy ją chronić i dbać o nią najlepiej jak potrafimy. Ważna jest świadomość w jaki sposób nasz styl życia wpływa na środowisko i jak małe zmiany mogą mieć duże znaczenie. Ostatecznie to, co jest najlepsze dla planety, będzie także i dla nas. Zatem żegnajcie tampony i podpaski! Dołącz do nas i zmień dotychczasowe środki higieny na kubeczek menstruacyjny – ekologiczną oraz ekonomiczną alternatywę. Szanujmy nasze zdrowie, dokonujmy świadomych wyborów. Żyjmy w zgodzie z otaczającą nas naturą

Czy teraz zainwestujesz w zdrową przyszłość bez zbędnych, plastikowych odpadów?

 

#kobietyintyminy
#girlsnowageneracja
Odwiedź nas na Instagramie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.