Jak często opróżniać kubeczek menstruacyjny? Skąd wiedzieć, że jest już pełny?

To bardzo często pojawiające się pytania. Wszystko jest kwestią praktyki oraz obserwacji swojego organizmu.

Pierwsze kroki z odpowiednio dobranym Lily Cup, pozwolą Wam sprawdzić jak często powinnyśmy go opróżniać. Najprawdopodobniej na początku, metodą prób i błędów, poznacie swój organizm na tyle, żeby przewidzieć jak długo możecie nosić kubeczek bez konieczności wylania jego zawartości. Podczas fazy „oswajania się” naszego ciała oraz jego potrzeb z produktem, zaleca się używanie wkładek higienicznych w celu uniknięcia przypadkowego pobrudzenia bielizny, jeśli nie opróżnimy kubeczka na czas. Najprawdopodobniej z czasem będziecie wiedzieć, bez wyjmowania, że Lily Cup jest już zapełniony. Instynktownie będziecie mogły go opróżnić, zanim jeszcze zacznie przeciekać.

Część kobiet zauważa u siebie pewne sygnały zapełnienia kubeczka, takie jak:

  • Wyczuwanie uwalniających się bąbelków powietrza — Zazwyczaj są sygnałem, że kubeczek właśnie się zapełnia lub ulega rozszczelnieniu.
  • Uczucie, że kubeczek staje się cięższy —pusty kubeczek powinien być niewyczuwalny, ponieważ umieszczany jest wyżej. Po zapełnieniu może przemieścić się do miejsca, gdzie skupia się więcej zakończeń nerwowych i stać się wyczuwalny.
  • Zwiększenie lub pojawienie się skurczy, gdy kubeczek jest pełny.

Jak często opróżniać kubeczek menstruacyjny?

Pamiętajcie też, że nie musicie czekać z opróżnieniem kubeczka, aż będzie wypełniony po krawędzie — możecie to robić tak często i o takich porach, jak jest to dla Was wygodnie. Nie wpływa to negatywnie na nasze zdrowie, a zapewnia uczucie wolności i maksymalnego komfortu, pozwalając unikać lub zminimalizować całkiem niedogodne wizyty w toalecie w miejscu pracy czy toaletach publicznych.

#kobietyintyminy
#girlsnowageneracja
Odwiedź nas na Instagramie

#kobietyintyminy #girlsnowageneracja Odwiedź nas na Instagramie

One response to “Jak często opróżniać kubeczek menstruacyjny? Skąd wiedzieć, że jest już pełny?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *