Jak często opróżniać kubeczek menstruacyjny? Skąd wiedzieć, że jest już pełny?

To bardzo często pojawiające się pytania. Wszystko jest kwestią praktyki oraz obserwacji swojego organizmu.

Pierwsze kroki z odpowiednio dobranym Lily Cup, pozwolą Wam sprawdzić jak często powinnyśmy go opróżniać. Najprawdopodobniej na początku, metodą prób i błędów, poznacie swój organizm na tyle, żeby przewidzieć jak długo możecie nosić kubeczek bez konieczności wylania jego zawartości. Podczas fazy „oswajania się” naszego ciała oraz jego potrzeb z produktem, zaleca się używanie wkładek higienicznych w celu uniknięcia przypadkowego pobrudzenia bielizny, jeśli nie opróżnimy kubeczka na czas. Najprawdopodobniej z czasem będziecie wiedzieć, bez wyjmowania, że Lily Cup jest już zapełniony. Instynktownie będziecie mogły go opróżnić, zanim jeszcze zacznie przeciekać.

Część kobiet zauważa u siebie pewne sygnały zapełnienia kubeczka, takie jak:

  • Wyczuwanie uwalniających się bąbelków powietrza — Zazwyczaj są sygnałem, że kubeczek właśnie się zapełnia lub ulega rozszczelnieniu.
  • Uczucie, że kubeczek staje się cięższy —pusty kubeczek powinien być niewyczuwalny, ponieważ umieszczany jest wyżej. Po zapełnieniu może przemieścić się do miejsca, gdzie skupia się więcej zakończeń nerwowych i stać się wyczuwalny.
  • Zwiększenie lub pojawienie się skurczy, gdy kubeczek jest pełny.

Jak często opróżniać kubeczek menstruacyjny?

Pamiętajcie też, że nie musicie czekać z opróżnieniem kubeczka, aż będzie wypełniony po krawędzie — możecie to robić tak często i o takich porach, jak jest to dla Was wygodnie. Nie wpływa to negatywnie na nasze zdrowie, a zapewnia uczucie wolności i maksymalnego komfortu, pozwalając unikać lub zminimalizować całkiem niedogodne wizyty w toalecie w miejscu pracy czy toaletach publicznych.

#kobietyintyminy
#girlsnowageneracja
Odwiedź nas na Instagramie

#kobietyintyminy #girlsnowageneracja Odwiedź nas na Instagramie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.