Seks podczas okresu – co i jak?

Czy można się kochać w trakcie okresu? Odpowiadamy teraz, gdybyś przypadkiem zdążyła przeczytać tylko wstęp – tak! Rozwiejemy też wątpliwości, czy podczas okresu można zajść w ciążę. Tu również odpowiadamy od razu – tak, choć jest to mniej prawdopodobne, niż w trakcie owulacji lub przed nią. Co jeszcze powinnaś wiedzieć na temat stosunku podczas okresu? Czytaj dalej.

Z tekstu dowiesz się:

Jakie korzyści wiążą się z uprawianiem seksu w trakcie okresu,
czy stosunek podczas okresu niesie za sobą ryzyko infekcji,
czy podczas okresu można zajść w ciążę,
jak się kochać w trakcie miesiączki, by było to maksymalnie przyjemne i komfortowe.

Przede wszystkim najważniejsze – zgoda. Pamiętaj, że na seks zawsze muszą się zgodzić obie zaangażowane strony. To niezbywalna reguła. Ponadto, seks w trakcie krwawienia to bardzo intymne doświadczenie. Jeśli robisz to pierwszy raz lub z nowym partnerem/partnerką, porozmawiaj z nim lub z nią i wybierz scenariusz, w którym będziecie czuć się komfortowo.

Czy podczas okresu można się kochać i czerpać z tego przyjemność?

Czy można się kochać w trakcie okresu - paraKobiece libido teoretycznie powinno być najwyższe w czasie owulacji. Jednak ochota na seks to temat, w którym nie ma żelaznych zasad. Nawet co dziesiąta kobieta przyznaje, że w czasie krwawienia odczuwa bardzo silny popęd seksualny. Niektóre z nas twierdzą z kolei, że ich libido pozostaje na stałym poziomie przez cały cykl. Wniosek jest prosty – duża część z nas chce się kochać w trakcie miesiączki. Często jednak nie jesteśmy pewne, czy stosunek podczas okresu aby na pewno jest bezpieczny dla zdrowia i przyjemny.

Warto zacząć od tego, że seks w czasie miesiączki to nie tylko sposób na zaspokojenie Twoich potrzeb. Stosunek podczas okresu to szansa na:

  • zmniejszenie bólu dolnych partii brzucha i pleców związanego z miesiączką,
  • intensywne doznania – dzięki wyjątkowej wrażliwości pochwy w trakcie okresu,
  • bardzo intymne przeżycie, które umocni w Was poczucie wzajemnej akceptacji.

Cierpisz na bardzo silne bóle brzucha, pleców lub głowy związane z okresem? Orgazm to doskonałe lekarstwo – pozwoli Ci rozluźnić spięte mięśnie, a wyrzut hormonów szczęścia podziała jak znieczulający narkotyk. Nie jesteś przekonana? Sprawdź to sama, zanim zdecydujesz się na stosunek podczas okresu z partnerem lub partnerką. Masturbacja pozwoli Ci upewnić się, czy miłość w trakcie krwawienia to coś dla Ciebie.

Infekcje i podrażnienia – stosunek podczas okresu

Kochając się podczas okresu trzeba pamiętać o tym, że szyjka macicy i pochwa jest w tych dniach znacznie bardziej podatna na zakażenia oraz infekcje. Obniża się też ogólna odporność organizmu. Dlatego koniecznie trzeba pomyśleć o:

  • odpowiednim zabezpieczeniu – nawet jeśli bierzesz tabletki antykoncepcyjne, prezerwatywa uchroni Cię przed bezpośrednim kontaktem wrażliwej ściany pochwy z członkiem partnera, którego flora bakteryjna może Cię podrażnić. Oczywiście prezerwatywa zmniejszy też ryzyko zarażenia się chorobami przenoszonymi drogą płciową – jeśli znacie się krótko, trzeba mieć ten aspekt na uwadze.
  • higienie intymnej, która ważna jest zawsze, ale w przypadku stosunku podczas okresu – szczególnie. Krew krzepnie szybko i pomieszana z potem oraz innymi wydzielinami jest doskonałym środowiskiem dla rozwoju bakterii. Dlatego pamiętaj, by po seksie od razu udać się do wanny lub pod prysznic.

Zajście w ciążę podczas okresu – jak to jest z tą płodnością?

Tak, podczas okresu można zajść w ciążę. Jeśli kochacie się bez zabezpieczenia, szanse na wpadkę są wprawdzie nieco mniejsze, niż podczas owulacji, ale ryzyko zapłodnienia jak najbardziej występuje. Pamiętaj, że plemniki potrafią przetrwać w organizmie kobiety nawet do tygodnia. Jeśli miesiączkujesz nieregularnie lub prezerwatywa jest Twoim jedynym zabezpieczeniem przed zapłodnieniem, nie zapomnij o antykoncepcji również w czasie miesiączki.

Stosunek podczas okresu – przede wszystkim komfort

Masz ochotę na seks, jesteś przekonana, że tego chcesz, ale trochę się wstydzisz? Martwi Cię cały bałagan, który może powstać w trakcie stosunku? Na szczęście jest kilka sposobów na to, by seks podczas okresu był komfortowy dla Ciebie i partnera/partnerki. Przede wszystkim zadbaj, by wybrana przez Ciebie metoda zabezpieczenia przed krwawieniem była wygodna, higieniczna i dawała Ci pewność siebie, bez której ciężko o atmosferę sprzyjającą miłości. Sklejona od krwi podpaska, obcierający tampon z nieestetycznym sznureczkiem? Nie brzmi to zbyt zachęcająco. Dlatego kubeczki menstruacyjne to rewolucja nie tylko w temacie samej menstruacji, ale też naszej seksualności.

Stosunek podczas okresu z Ziggy CupCzy kubeczek menstruacyjny ułatwia stworzenie warunków sprzyjających uprawianiu miłości w czasie krwawienia? Naszym zdaniem – jak najbardziej! Przede wszystkim:

  • z kubeczkiem możesz ćwiczyć na siłowni, tańczyć, bawić się – czujesz, że miesiączka to nie powód, by czuć się źle z samą sobą, a to pozytywnie wpływa na libido. Nawet jeśli w „erze podpasek” wydawało Ci się, że stosunek podczas okresu to nic fajnego, z kubeczkiem może okazać się to całkiem atrakcyjną perspektywą,
  • są kubeczki, w których możesz po prostu uprawiać seks – nasz kubeczek menstruacyjny Ziggy Cup to sposób, by kochać się w trakcie okresu bez konieczności wyjmowania kubeczka. Jego specjalna konstrukcja pozwala na penetrację bez ryzyka wydostania się zawartości kubeczka z pochwy.
  • Samo przygotowanie do seksu trwa krótko – przecież zawartość kubeczka jest w środku! Zakrwawiona podpaska nie ociera się o Twoje uda i wzgórek łonowy, więc jesteś czysta i pachnąca. Opróżnienie kubeczka, chwila na podmycie się i jesteś gotowa, by wskoczyć do łóżka! Możecie nawet zacząć od pieszczot oralnych z kubeczkiem w pochwie, a przed penetracją po prostu wybrać się na chwilę do łazienki.

Co jeszcze możesz zrobić, by stosunek podczas okresu był komfortowy dla obu stron? Oto kilka sposobów od Intiminy:

  • Rozściel czerwony ręcznik – to naprawdę pomaga! Nie ubrudzicie łóżka, a sama „procedura” może być po prostu zabawna i pozwoli Wam oswoić się z sytuacją.
  • Kochajcie się pod prysznicem lub w wannie, a krew, która wypłynie z Ciebie w trakcie stosunku, od razu zostanie spłukana. Przy okazji będzie Ci łatwiej zachować higienę zaraz po seksie – po prostu umyj się, włóż kubeczek i… to wszystko!

Mamy nadzieję, że udało nam się rozwiać Twoje wątpliwości na temat seksu w czasie okresu. Jeśli wciąż nie jesteś przekonana, daj znać w komentarzach, co Cię trapi. A może masz swoje zwyczaje i sposoby na to, by stosunek podczas okresu był jeszcze bardziej komfortowy? Ulubione pozycje? Podziel się z nami – chętnie wypróbujemy!

#kobietyintyminy
#girlsnowageneracja
Odwiedź nas na Instagramie

#kobietyintyminy #girlsnowageneracja Odwiedź nas na Instagramie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.