Lily Cup & Lily Cup Compact kubeczki menstruacyjne INTIMINA- niezbędnik

Dziewczyny, 

każda z nas jest inna i ma różne potrzeby, dlatego dzisiaj przedstawię Wam nasze kubeczki oraz podpowiem, jak wybrać ten idealny. 

Kubeczki Lily Cup & Lily Cup Compact występują w dwóch rozmiarach:

A, dla kobiet, które nie rodziły lub rodziły poprzez cesarskie cięcie- to te, które mają piękny różowo-pudrowy kolor.

B, dla kobiet, które rodziły siłami naturalnymi lub mają słabe mięśnie dna miednicy- to te śliczne intensywnie różowe.

Zarówno Lily Cup Compact jak i Lily Cup wykonane są z silikonu medycznego i mogą być wielokrotnie wykorzystywane. Lily Cup jest idealny dla kobiet z wysoką szyjką macicy – od lekkiego do obfitego krwawienia. Lily Cup Compact ma dodatkową zaletę, jaką jest możliwość złożenia go, dzięki czemu nie zajmuje wiele miejsca w torebce. Sprawdza się u kobiet z niską szyjką macicy – od lekkiego do średniego krwawienia. Dzięki kubeczkom możesz cieszyć się ochroną nawet do 12 godzin.

Jeśli okaże się, że końcówka Lily Cup jest za długa, możesz bezpiecznie ją przyciąć, pozostawiając 1 pierścień, a w Lily Cup Compact 2 pierścienie.

Nauczenie się korzystania z kubeczków wymaga praktyki, ale potem przychodzi z łatwością. Przed założeniem należy umyć ręce mydłem, a następnie wyparzyć Lily Cup w gorącej wodzie. Aplikacja kubeczka podobna jest do aplikacji tamponu, jednak odbywa się w niższej pozycji. Aby uniknąć przeciekania, upewnij się, że kubeczek po włożeniu został otworzony. W tym celu przesuń palcem dookoła bądź lekko pociągnij w dół. Jeśli się nie porusza tzn., że jest szczelny.  O tym przygotujemy oddzielny post wraz z filmem, żebyś nie miała żadnych wątpliwości jak poprawnie używać kubeczków.

Właściwe czyszczenie i przechowywanie Lily Cup sprawi, że będzie on służył wiele lat. Wymień swój kubeczek, jeśli zobaczysz pęknięcia, przebicia lub lepką warstwę na silikonie. Regularnie myj go przed i po każdym użyciu delikatnym mydłem z gorącą wodą. Pamiętaj, aby dokładnie go wypłukać z pozostałości mydła. Przechowuj go w załączonym woreczku antybakteryjnym. W następnym poście opiszemy kubeczek, który jest idealny dla absolutnych nowicjuszek.

Do przeczytania!

#kobietyintyminy
#girlsnowageneracja

Odwiedź nas na Instagramie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.