KegelSmart badania kliniczne

Najbardziej dokładny test kliniczny na świecie
dla urządzenia do rehabilitacji mięśni dna miednicy:

49 kobiet
12 tygodni

100% poprawy sprawności*

(* Zmierzone za pomocą klinicznego preineometru)

 O mięśniach dna miednicy

Mięśnie dna miednicy wspierają nasze narządy wewnętrzne: kontrolują pęcherz i funkcję jelit. Bezpośrednio wpływają na przyjemność i komfort podczas intymnych zbliżeń.

Niestety aż 1⁄3 kobiet na całym świecie cierpi na zaburzenia mięśni dna miednicy, które mogą poważnie wpłynąć na jakość życia.
Połowa kobiet doświadcza problemów z nietrzymaniem moczu podczas ciąży, która może przyczynić się do osłabienia ich sprawności. Podobny wpływ ma poród czy zmiany hormonalne podczas menopauzy.

Dlatego troska o nie powinna być naszą podstawą. Powinnyśmy poświęcać im uwagę oraz czas – mniej więcej tak samo, co przy regularnych ćwiczeniach fitness i dbanie o dobrą figurę.

Co to KegelSmart

KegelSmart jest jedynym tak wszechstronnym trenerem osobistym na świecie, który może rozpoznać siłę mięśni, długość skurczu oraz czas reakcji.

Rejestruje siłę dna miednicy – opatentowana technologia czujników dotykowych rejestruje siłę dna miednicy za każdym razem, gdy wykonujesz ćwiczenia. Wyznacza siłę skurczu na 5 poziomach, od bardzo słabych do bardzo mocnych, pozwalając śledzić Tobie ich postępy.

Program sterujący wibracjami – trenuje poprzez każdy skurcz z delikatnymi wibracjami. Automatycznie określa czas trwania i rytm ćwiczeń, aby zapewnić, że program jest odpowiedni dla Ciebie za każdym razem. Automatycznie ustawia poziom ćwiczenia, mierzy siłę, wytrzymałość i szybkość reakcji każdego skurczu, a następnie odpowiednio dostosowuje poziom treningu (w górę lub w dół) w oparciu o poprzednią sesję.

Sprawdź swój poziom przy każdej sesji – za każdym razem, gdy włączasz KegelSmart światełko LED wskaże obecny poziom – od jednego błysku dla poziomu pierwszego, do pięciu błysków dla poziomu piątego. Ta funkcja daje natychmiastowy sygnał zwrotny, pozwalając monitorować Tobie postępy, dzięki czemu pozostaniesz odpowiednio zmotywowana do dalszych ćwiczeń.

„Zaburzenia funkcjonowania dna miednicy nie są nieodłączną
częścią starzenia się. Można im zapobiec i poprawić fukcjonowania dzięki ćwiczeniom.”

Badanie

Badanie kliniczne INTIMINA KegelSmart zostało przeprowadzone przez Banner University Medicine Institute: Phoenix Arizona pod
kierunkiem dr. Debra Wickman MD FACOG od listopada 2015 r. do lipca 2017 r. Wyniki 12-tygodniowego badania zostały zebrane
podczas klinicznych badań mięśni dna miednicy przeprowadzonych w placówce medycznej przez lekarzy oraz za pomocą
kwestionariuszy samooceny.

Wszystko w celu zbadania skuteczności i oceny zmian w trakcie stosowania KegelSmart w okresie 12 tygodni u kobiet, u których występują objawy osłabienia dna miednicy, takie jak nietrzymanie moczu, problemy z rozluźnieniem pochwy oraz odczuciami seksualnymi.

Badania podjęło się 49 kobiet, w wieku pomiędzy 20 a 69 rokiem życia, doświadczone problemem nietrzymania moczu i / lub rozluźnienia pochwy i / lub zmniejszonych odczuć seksualnych przez okres 6 tygodni lub dłużej.

Wyniki pomiarowe miały na celu wykazać zwiększenie wytrzymałości dna miednicy (mierzone w cm H2O), subiektywne zgłaszanie przypadków nietrzymania moczu, subiektywnie oceniana ścisłość pochwy, subiektywna ocena odczuć seksualnych.

*Dr Debra Wickman i uczestnicy tego badania klinicznego dobrowolnie je ukończyli bez żadnej rekompensaty czy też wynagrodzenia.

Po pomyślnym zakończeniu 12-tygodniowego badania, uczestniczki przedstawiły następujące wyniki:

100% poprawa siły mięśni dna miednicy*

Średnio siła mięśni wzrosła dwukrotnie po 12 tygodniach

* Po 12 tygodniach, mierzone klinicznym perineometrem

90% kobiet stwierdziło poprawę kontroli nad pęcherzem

94% kobiet zauważyło poprawę napięcia pochwy i jej ścisłości

92% kobiet stwierdziło poprawę doznań podczas zbliżeń seksualnych

83% kobiet stwierdziła, iż nastąpiła znacząca poprawa jakości ich życia

Recenzje

“Nie martwię się już przeciekami z pęcherza, w rzeczywistości nawet o tym nie myślę.
Będę nadal ćwiczyła z KegelSmart, gdyż stało się to częścią mojej codziennej aktywności, to jedyne ćwiczenie, którego nie boję się robić!”
-uczestniczka, wiek57-

“Jestem bardzo podekscytowana, że mam większą kontrolę nad wyciekami moczu,
szczególnie podczas aktywności fizycznej. KegelSmart znacznie poprawił jakość mojego życia.”
-uczestniczka, wiek 60-

“Radykalnie poprawił moje orgazmy!”
-uczestniczka, wiek 56-

“Zmniejszyłam ilość wycieków i ich częstotliwość dzięki KegelSmart!”
-uczestniczka, wiek 60-

O DR. WICKMAN
Dr Debra Wickman jest ginekologiem położnikiem w Phoenix w Arizonie. Otrzymała dyplom medyczny na University of Washington School of Medicine i jest w praktyce od ponad 20 lat

O UNIWERSTECIE MEDYCZNYM BANNER Naukowcy z Banner Health są zaangażowani w przeprowadzanie wysokiej jakości badań klinicznych i innych projektów badawczych, które są ważne z medycznego i naukowego punktu widzenia oraz mają duży potencjał w zakresie korzyści dla pacjentów. Przeprowadzają przełomowe badania za pośrednictwem działu Banner Research i działu University of Banner.

Od kiedy zaczniesz swój trening z KegelSmart?

Produkt dostępny w naszym sklepie:
>>Sklep<<

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.